20 Nisan 2017 Perşembe

Bebek patiği yapalımBebe yünümü ve 4 nolu şişler elimizdeyse 35 ilmek atalım 1 sıra normal haroşa ördükten sonra  15 ilmek işle 1 dola ,1 düz ,1 dola ,15 ilmek işle,arka sıralarda herhangi bir işlem olmayacak.6 sıra boyunca 15 ilmekten önce sonra dolamalarımızı yaparak 46 ilmek olana kadar işliyoruz.
        👆 Mavi renk ipe geçip biye kısmına başlıyoruz.4 sıra düz örgü işleyip örgünün tersinden  5. sırada  mavi ipin ilk sırasındaki ilmeği alarak beraber işliyoruz.  
     👆 Dönerken haroşa ile dönüp tekrar beyaz ipimize beçiyoruz 3 diş sıra normal haroşa ördükten sonra eksiltmeye başlıyoruz
     👆örgümüzü 15+16+15 olarak ayırıyoruz
          15 ilmek ör.16. ve17 ilmeği beraber ör yani kes. 12 işle tekrar 2 ilmek beraber işle yani kes ve 15 ilmek ör.Her sırada 15 ilmekten önce ve sonra ki ilmekleri keserek ortada 3 ilmek kalana kadar devam ediyoruz en son 3 ilmeği de beraber alarak sırayı tamamlıyoruz.
      👆şişimizde kalan ilmekleri ikiye ayırıp mavi iple önce bir yarısını daha sonra diğer yarısını 7 sıra haroşa işleyerek kesiyoruz ilmek alırken ve dikerken örgünün ön yüzünden çalışalım ki kıvırınca dikme ve ilmek alma yerleri gözükmesin
      👆Model patiğimiz için instagramda 💖  Mervenin_orgu_ dunyası  💖 arkadaşıma teşekkürler ediyorum


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

yoruma açık:)

İNSTAGRAMDA BURDAYIM :))